Utužujeme dobré vzťahy …

20. novembra 2016

V tomto pomaly predvianočnom období sa naši intelektovo nadaní žiaci IV.A a VII.A triedy rozhodli navštíviť svojich najbližších susedov – deti z materskej škôlky na Tyršovej ulici v Humennom.

Svojich veľkých kamarátov privítali škôlkari, predškoláci,  s úsmevom na tvári a k úsmevu pridali aj pár krásnych básničiek a pesničiek. Zábavné predpoludnie potom chytili do rúk naši aprogeňáci, ktorí si svoj zábavno-náučný program pripravili pod vedením triednych učiteliek. Po úvodnom slove nasledoval košíčkový tanec na známu pieseň O jabĺčku a krátke básničky o ovocí, na ktoré nadviazala Lili Capová svojou prezentáciou, o význame a jablka. Počas našej návštevy sme si oprášili svoje vedomosti pomocou kvízu nielen v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku. O dobrú náladu sa postarali aj veselé pesničky, malá dramatizácia a hra na ozaj zaujímavý nástroj, saxofón, ktorý malým kamarátom predstavil Peter Bilšák.  Veľký úspech mal aj spoločný tanec škôlkárov a školákov.

Po zábavnej časti nasledovali tvorivé a logické úlohy, ktoré preverili šikovnosť predškolákov. A veru môžeme povedať, že títo škôlkari sú dobre pripravení na školu 🙂 .

Mgr. Bibiána Bilšáková, Mgr. Jitka Fiľová

november 2016