Archív článkov

ŠALIANSKY MAŤKO

V januári sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese povestí ŠALIANSKY MAŤKO. Všetci recitátori podali krásne výkony. Ale naša porota musela vybrať tých najlepších, ktorí nás budú reprezentovať na okresnom kole súťaže. Tu sú výsledky: I.kategória: 1.Valéria Vaceľová, 3.a, 2. miesto: Natália Barnišinová, 3.a, Juraj Porvazník, 3.a, 3.miesto: Soňa Jenčová, 2.b,

Čítaj viac


KARNEVAL

Fašiangy každoročne trvajú od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Už v minulosti to bolo obdobie spojené s bujarými zábavami, s veselosťou, hrami, karnevalmi a prekáračkami. Obdobie fašiangov sme si pripomenuli aj my. Žiaci I. stupňa sa premenili na rozprávkové bytosti od výmyslu sveta. Veľká telocvičňa sa zaplnila čarodejnicami, pirátmi, rytiermi a princeznami či rôznymi zvieratkami.

Čítaj viac


OCENILI SME ZBER PAPIERA

V prvom polroku zorganizoval náš školský parlament zber papiera. Po polroku sme bilancovali, ako sa nám to podarilo. Vyzbierali sme 4507 kg. Pomohli sme tak aspoň trošku našej Zemi niečo aj zarobili. Zarobené peniažky sme rozdelili medzi najaktívnejších zberateľov a triedne kolektívy. Okrem dobrého pocitu sa tak naši žiaci potešili aj z maličkostí… Najúspešnejšie triedy:

Čítaj viac


MESTEČKO VO FAREBNOM ŠATE

Okresnú súťaž v literárnej a výtvarnej tvorbe určenú žiakom základných škôl organizuje naša škola už tretí rok. Tento rok sa niesla pod názvom Mestečko vo farebnom šate. Úlohou žiakov bolo využiť svoju fantáziu a naše mesto Humenné znázorniť podľa vlastnými očami. Aj tento rok sa sme ocenili veľké množstvo nádejných výtvarníkov či možno budúcich spisovateľov.

Čítaj viac


THE LITTLE SINGER

V predvianočnom období sme zorganizovali už 3. ročník súťaže THE LITTLE SINGER. Mladí speváci a speváčky z piatich základných škôl /ZŠ Pugačevova, ZŠ Dargovských hrdinov, ZŠ SNP1, ZŠ Hrnčiarska 13 a ZŠ Jána Švermu/ predviedli svoj talent v tej našej škole. S podporou mesta Humenné sa u nás 13. decembra 2019 konal tretí ročník prehliadky

Čítaj viac


Kalendár

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish