Vesmír očami detí

29. marca 2016

Súčasťou práce Vihorlatskej hvezdárne v Humennom je každoročné usporadúvannie okresného kola celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí, ktorú vyhlasuje SLOVENSKÁ ÚSTREDNÁ HVEZDÁREŇ V HURBANOVE. Tento rok to je už XXXI. ročník obľúbenej súťaže.

Naša škola sa tejto výtvarnej súťaže zúčastnila aj v tomto školskom roku a opäť úspešne. Do súťaže sme zapojili maximálny možný počet výtvarníkov a oplatilo sa. Po minuloročnom trojnásobnom úspechu sme si z okresného kola tejto súťaže odniesli znovu diplomy. Tentokrát sa darilo mladším aj starším výtvarníkom.  Kto pozná túto súťaž a vyzná sa vo výtvarnom umení vie, že umiestniť sa v tejto súťaži nie je ľahké, najmä ak sa do súťaže zapojí veľké množstvo kvalitných výtvarných prác. O to viac si ceníme rozhodnutie odbornej poroty, ktorú tvoria uznávaní výtvarní pedagógovia s dlhoročnými skúsenosťami a ľudia, ktorí sa s výtvarným umením stretávajú celý život. A práve tí ocenili snahu a trpezlivú prácu našich žiakov. Cenu s postupom do celoslovenského kola získali a našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci :

Kategória 2 /1.-4. ročník/:   Barbora FIĽOVÁ /Farebný ateliér/;

Šimon ASTRAB /Mgr. M. Astrabová/.

Kategória 3 /5.-9. ročník/:   Martin Tomko /Mgr. Jitka Fiľová/;

Branislav Kolesár /Farebný ateliér/.

Všetkým výhercom blahoželáme a držíme im palce v celoslovenskom kole !

Mgr. Jitka Fiľová

marec 2016