BETLEHEMY V NAŠEJ ŠKOLE

17. januára 2016

Vianoce – slovo, ktoré pozná každý obyvateľ planéty. Rok čo rok k nám prichádzajú pomaly a najskôr nenápadne… Radostné, bohaté, čarovné, pokojné, láskyplné. Niet vari krajších sviatkov.
V rodinách, v ktorých je láska a porozumenie, sú aj deti šťastné a spokojné. V týchto rodinách má celé vianočné obdobie, aj čas na prípravu Vianoc, svoje čaro. Snažíme sa svojim blízkym pripraviť čo najviac radostí a prekvapení.
Vianoce sú sviatok oslavy zrodenia Pána, pokoja a radosti medzi ľuďmi. Keď sa povie slovo Vianoce každý si spomenie na pekné chvíle strávené v kruhu najbližšej rodiny,prestretý stôl plný chutného jedla, darčekov, na ktoré sme sa tešili počas celého roka.

K nádhere vianočnej atmosféry patrí aj stavanie betlehemov a jasličkami, postavami Svätej rodiny, troch mudrcov, pastierov, anjelov. Pôvodcom betlehemskej tradície je sv. František z Asissi, ktorý v roku 1223 postavil prvý Betlehem.
Aj na našej škole sa žiaci prvého stupňa zapojili do súťaže o „Naj“originálnejší betlehem. Spolu so svojimi rodičmi, starými rodičmi vytvorili nádherné dielka z rôznych materiálov – z papiera, dreva, perníkov a aj takto sa pripravovali na Vianoce. Nádhernými výtvormi vyzdobili vstupné priestory našej školy a potešili tým všetkých „okoloidúcich“. Keďže všetky betlehemy boli „naj“, všetci dostali sladkú odmenu a pochvalný list.

Mgr. Gabriela Piatková, Mgr. Bibiána Bilšáková

január 2016