Svetový deň mlieka

5. októbra 2015

Každoročnou medzinárodnou udalosťou je 28.9. Svetový deň mlieka v školách. Tento deň je podporovaný a propagovaný od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo FAO.

Aj my, 8.c tried, sme sa rozhodli, že si tento deň pripomenieme. A ako ináč? Pohárom mlieka ! Ráno, po príchode do triedy, nás čakalo prekvapenie. Uprostred triedy boli v kruhu pripravené lavice, poháre a mlieko. K mliečnym raňajkám sme prispeli aj my, keď sme si doniesli ďalšie mliečne výrobky – jogurty, kakao, termixy …  Počas  raňajkovania mliečnych výrobkov nám naša triedna pani učiteľka Veronika Babičová prečítala pár informácii o histórii Svetového dňa mlieka v školách a o význame mlieka pre deti. Niekoľko zaujímavostí o mlieku nám sprostredkovala aj naša spolužiačka Tímea.
Keďže nám ranná komunita nestačila, pokračovali sme s touto aktivitou aj počas hodiny Výchovy k ľudským právam. Počas nej bolo našou úlohou vytvoriť plagát  na tému reklama na mlieko. A tak sme sa s chuťou pustili do práce. Aj keď nie sme veľkí umelci, vznikli naozaj pekné plagáty. Koncom hodiny sme to celú oslavu Svetového dňa mlieka ukončili opäť pohárom mlieka…

Lívia Kašayová
Mladý redaktor