Šiestacka konferencia o Austrálii

28. januára 2015

V stredu 21. januára 2015 sa v triede VI.B  uskutočnila už po štvrtýkrát naša minikonferencia o najvzdialenejšom svetadieli – Austrálii. Žiaci zo VI.B,C triedy,  prezentovali  mnohé zaujímavé témy, ktoré si sami vopred pripravovali. Ešte v decembri si vyberali z tém, ktoré ich v učive o Austrálii zaujali a snažili sa ísť s problematikou do hĺbky.  Bolo zaujímavé sledovať ako sa popasovali s trémou pred publikom, no zvládli to.  Spracovanie vybraných projektov bolo  zo strany žiakov na rôznej úrovni a tak sa sami ohodnocovali potleskom alebo kritikou . Niektorí priznali, že sa tomu mohli veru aj viac povenovať.

Medzi najlepšie príspevky patrili:  Hviezdna obloha nad  Austráliou  od Vila Ledžinského, James Cook  od Sama Goca, Kivi južný od Martinky  Slimbachovej, Vtákopys divný od Mareka Paulusa,  Tasmánia a jej živočíchy od Fera  Reichla a Nový Zéland od Juliany Čabákovej. Učebné pomôcky pre vyučovanie  zhotovili Ľubo Sivák – model Ayresovej skaly a Adam Findrik-Paško vyrobil zbraň Aborigénov – bumerang. Prajem im, aby v budúcnosti Austráliu navštívili aj v skutočnosti, nielen prstom na mape.

Mgr. Viera Hovancová

január 2015