Turistika na Jasenovský hrad a výtvarný plenér

4. novembra 2014

Jeseň je už takmer za nami a na dvere nám klope zima. Tohtoročná jeseň nám priniesla okrem krásnych farieb mnohokrát aj veľmi pekné a teplé počasie. Nádherné pestrofarebné dni využili žiaci z CVČ Harmónia pri Základnej škole Hrnčiarskej 13 ozaj aktívne. Žiaci zo záujmového útvaru Farebný ateliér sa pridali k malým turistom a spoločnými silami vystúpili na Jasenovský hrad. Túra to bola poriadna, žiaci mali čo robiť, aby pešo prešli od našej školy na hrad a späť. Odmenou za ich námahu však bol nádherný výhľad, aký nemajú možnosť kedykoľvek vidieť.

Po prehliadke hradu sa turisti so svojou vedúcou, Mgr. Margarétou Jevčákovou, vybrali rozložiť oheň a pripraviť opekačku, ktorá nesmie na turistike chýbať. Výtvarníci z Farebného ateliéru si zasa zobrali do rúk ceruzy  a usilovne kreslili zrúcaniny hradu. Snaha reálne zachytiť múry hradu bola veľká a začínajúcim výtvarníkom sa v kresbe a tieňovaní darilo. Turistika na našej škole nesmie chýbať a výtvarný plenér uprostred prírody si tiež radi zopakujeme.

Mgr. Jitka Fiľová

november 2014