MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC BOL ÚŽASNÝ…

3. novembra 2022
Medzinárodný deň školských knižníc odštartoval súťažou o nové logo pre našu školskú knižnicu, a to pri príležitosti 50. výročia založenia školy. Žiaci 1. ročníka v triedach čítali z nádhernej obrázkovej knihy určenej na ,,silent“ (tiché) čítanie (čítanie bez textu). Zo slov, ktoré v obrázkoch videli, vytvorili slovný obláčik. Druháci v čitárni s tabletmi v ruke čítali opisy rozprávkových postáv a kvízovali s Kahootom. Tretiaci sa v čitateľskom kútiku zahrali na autorov a autorky. Predstavili svoje nápady na vlastnú knihu, ilustrovali jej titulnú stranu, predstavili hlavnú postavu a prostredie. Najstarší žiaci 1. stupňa museli poriadne čítať s porozumením, aby pochopili zadanie pre ich knižnú hľadačku v našej školskej knižnici. Pátrali po knihách, ktoré boli sfilmované, majú v názve jedlo alebo meno, sú o zvieratkách a pod. Učitelia II. stupňa čítali úryvky zo svojich obľúbených kníh. Žiaci pokračovali v ich čítaní, keďže na hodinách SJL spĺňali čitateľskú výzvu. Jej cieľom bolo čítať na najrôznejších miestach školy podľa určenia, príp. podľa vlastného výberu.
Predstavili sme školskú knižnica, ktorá už dávno nie je len tichým miestom. Školské knižnice sú plné života počas prestávok, hodín i popoludní. Nie je nutné v nich len čítať, je dovolené užívať si blízkosť a rôznorodosť, ktorú knižnica v škole poskytuje.

Kalendár

november 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish