GEOGRAFICKÁ INTERNETOVÁ OLYMPIÁDA GQIQ

10. februára 2019

PRVÉ KOLO CELOSLOVENSKEJ GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY GQIQ PRE ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL A PRVÝCH ŠTYROCH ROČNÍKOV OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ UŽ MÁME ZA SEBOU a VEĽMI ÚSPEŠNE.


V tomto školskom roku sme sa zapojili pod vedením pani učiteľky Viery Hovancovej do celoslovenskej geografickej súťaže GQIQ 2019. 
Cieľom tejto súťaže je rozvíjať kľúčové kompetencie žiakov v tomto predmete s využitím moderných technológií, bez ktorých sa v dnešnom svete už nezaobídeme. Práve prepojenie tak populárneho online sveta s vedomosťami dnešné deti láka. To všetko ponúka aj súťaž GQIQ.


Prvé kolo GQIQ pozostávalo z tvorivo-inteligenčného geografického kvízu. A práve tu ZŠ Hrnčiarska 13 zaznamenala krásny úspech. Martin Vaceľ, žiak VIII.A triedy, úspešne reprezentoval nielen školu, mesto Humenné, ale aj Prešovský kraj. Vo svojej kategórii sa umiestnil na 1. mieste a v celkovom poradí sa na treťom mieste, čo ho posúva do ďalšieho kola.


Ďalšie zadania sú tvorivé a vyžadujú originálne riešenia. Hodnotiaca komisia súťaže GQIQ stanoví na základe kvality odpovedí poradie súťažiacich a vyhlási víťazov súťaže. Tak držme Martinovi palce!


Mgr. Jitka Fiľová

Kalendár

február 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan   mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish