Exkurzia žiakov I.A

30. januára 2019

Aj keď sme len prváci, zvedavosť nám nechýba. Poprosili sme našich rodičov, aby nám aj našim spolužiakom ukázali, kde vlastne trávia ten čas, keď my sa musíme strašidelne trápiť s písmenkami, matematickými príkladmi či dokonca s angličtinou. Prví rodičia, ktorí nás privítali na svojom pracovisku a tak nás oslobodili od všetečných otázok našej učiteľky na vyučovaní, boli rodičia Ellky Ulehlovej a priviezli si nás do svojej firmy UEZ. Bolo sa na čo pozerať. Prehliadli sme si obrovskú práčovňu, kde by sa do jednej práčky vmestila celá naša trieda, pozreli sme sa na čistenie krásnych plesových šiat ako pre našu pani učiteľku, skontrolovali sme aj kotolňu. Potom sme sa dozvedeli, ako sa vyrábajú elektrorozvody. To bolo drôtikov na jednej kope!

No a najlepšie nakoniec – malý detský nábytok! To bolo pekné- postláčať si „akože“ mikrovlnku, varič či umývačku riadu. To sme ešte netušili, čo nás čaká na úplný koniec. Ujo projektant, ktorý nám ukázal, ako sa taký nábytok najprv nakreslí v počítači a potom na obrovskej píle „nakrája“ na presné doštičky. Milé darčeky zabalené v úhľadných balíčkoch nám priam vyrazili dych. Na pamiatku sme sa podpísali pánovi Ulehlovi na tabuľu /ešteže sme sa neučili písať/ a pekne poďakovali za takú krásnu exkurziu.

Deti z I.A a Helena Botková

január 2019