ROZPRÁVKOVÁ PASOVAČKA

26. novembra 2018

Naši piataci sú už oficiálne hrdí a čestní členovia druhého stupňa. Áno, áno… Nebola to obyčajná pasovačka. Bola rozprávková. V piatok prežívali všetci naši piataci slávnostnú udalosť, počas ktorej boli kráľom pasovaní za právoplatných  a čestných druhostupniarov.

Ako to však v rozprávke chodí, poďme pekne od začiatku. Po prvotnom usadení  deti začuli hlasné bubnovanie dvorného bubeníka, ktorý ich privítal na rozprávkovej slávnosti. Zaznením úvodnej fanfáry prišli na scénu kráľ a kráľovná a celý čas sledovali, ako sa našim piatakom darilo pri zdolávaní pripravených disciplín. A keďže to bola rozprávková pasovačka, hneď v prvej úlohe sa vžili do role Popolušky a triedili hrach a fazuľu. Nasledovala originálna maska namaľovaná na tvár, tanec s balónom, triedenie lentiliek, štafeta a, samozrejme, nezabudli sme ani na tanečnú zábavu spolu s triednymi učiteľkami. Aby si žiaci po náročných disciplínach  trošku vydýchli, predstavili sa im spolužiaci so spevom, recitáciou, tancom a naši športovci predviedli krásne triky s loptou.

Všetci piataci boli veľmi šikovní a splnili všetky úlohy. Tým dokázali svoju pohotovosť, bystrosť, šikovnosť a um a mohli byť kráľom pasovaní. Avšak predtým, slávnostným SĽUBUJEM, potvrdili imatrikulačný sľub.

     Čo dodať na záver?… Na známosť sa všetkým dáva, našim piatakom buď sláva, sláva, sláva!

                                                                 PaedDr. Andrea Poláková, PhDr. Vladimíra Tkáčová

Response code is 404

 

 

 

 

Kalendár

november 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt   dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish