„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

7. júna 2018

Knihy vedia nadchnúť, vyvolať emócie, pobaviť, ale aj vzdelávať. V dnešnom uponáhľanom svete si však na čítanie nájde čas stále menej a menej ľudí, detí nevynímajúc, a práve preto je u nich nesmierne dôležité vzbudzovať záujem o čítanie rôznymi aktivitami. Medzi takéto jednoznačne patrí tiež projekt Čítajme si.

Vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska a ku ktorým sa aj tento rok, rovnako ako aj po minulé roky pridala naša škola.

Čítali sme všetci, od tých najmenších – prváčikov až po „veľkáčov školy“ – deviatakov. Celkovo sa do čitateľského maratónu uskutočneného 31. júna zapojilo 407 žiakov našej školy. Každý čítajúci žiak bol za svoju snahu odmenený záložkou, na ktorej boli okrem iného tiež fotografie viacerých, v súčasnosti obľúbených knižných titulov, ktoré, snáď, našich čitateľov zaujmú a budú pre nich motiváciou k ďalšiemu čítaniu…

PhDr. Vladimíra Tkáčová, PaedDr. Andrea Poláková

Kalendár

jún 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish