ŠKOLSKÝ VÝLET TRIEDY 7.B

29. mája 2017

Keďže sa blíži koniec školského roka, nastal čas školských výletov a škôl v prírode. Žiaci 7.B triedy sa tohto roku rozhodli zúčastniť školského výletu ako prví. Tentokrát naše cesty viedli do Národného parku Nízke Tatry, do Závažnej Poruby, ktorá je známa rodiskom spisovateľa Milana Rúfusa a rozprestiera sa medzi Nízkymi a Vysokými Tatrami, na ktoré bol z danej oblasti nádherný výhľad. Ubytovali sme sa v penzióne Zivka, nachádzajúcej sa pod lyžiarskym centrom Opalisko. Príroda v okolí bola nádherná a možnosti turistických vychádzok a atrakcií rôzne.

Pri príchode sme mali možnosť vidieť Liptovský Mikuláš a jeho centrum. Potom sme sa rozhodli pre návštevu rodného domu Milana Rúfusa, kde sme sa prostredníctvom sprievodkyne dozvedeli o jeho živote a diele. Taktiež sme mali možnosť spoznať obec Závažná Poruba a jej krásy. Turistickým chodníkom sme sa dostali cez horu do Liptovského Jána, kde sme prebádali Stanišovskú jaskyňu. Napokon sme sa na spiatočnej ceste zastavili v Košiciach v Auparku. Aj keď sa spočiatku zdalo, že počasie bude zlé, nebola to pravda a umúdrilo sa. Ako sme sa mali, posúďte sami.

Autor článku a fotografií: Mgr. Miroslav Sikorský

FOTOGALÉRIA