Výlet za Aladinom a jeho čarovnou lampou

12. marca 2017

Každý rok naši žiaci cestujú za rôznorodými divadelnými zážitkami. V tomto školskom roku sme nadviazali spoluprácu s Mestským divadlom Actores v Rožňave. V novembri sa  naši druhostupniari z chuti zasmiali na bláznivej komédii plnej nečakaných zvratov Totálny nezmysel a  20. februára sa naši menší i väčší nadšenci muzikálového umenia vybrali v sprievode svojich učiteliek obdivovať vynikajúce divadelné i hudobné umelecké výkony hercov v rodinnom muzikáli Aladin a Čarovná lampa autorky Tatiany Masníkovej s hudbou Roberta „Ropka“ Šimka (finalistu Slovensko hľadá Superstar) a Petry Bangóovej. Všetci sme sa rýchlo započúvali a zapozerali do dobrodružného rozprávkového príbehu plného hudby, tanca, s nádhernými kostýmami, veľkou výpravou a podmanivými svetelnými efektmi. A spievali sme spolu s hercami. Boli i takí, ktorých dej a spev natoľko očaril, že  dvihli ruky nad hlavu, ba dokonca si aj zatancovali, samozrejme, len na mieste. Po dvojhodinovom občerstvení muzikálovým umením sme všetci odchádzali s úsmevom na tvári  a pritom si veselo nôtili:

„Ó, Bagdad, drahý Bagdad!

Ovenčený kupolami,

pod nimi zas veľké chrámy,

kde – tam reliéf z čipiek vzácny….

…Z tisíc a jednej noci,

v  rozprávke o Džinovi

iste sa dovtípiš,

že Bagdad je –

najkrajšie mesto na svete…“

Po poriadnom potlesku sme hercom osobne poďakovali za skvelé výkony a na pamiatku si tento deň plný zážitkov zvečnili niekoľkými fotografiami. Už teraz sa tešíme na ich ďalšie divadelné ponuky.

Mgr. Jana Kurilová

Foto: Mgr. Bibiána Bilšáková