Logické sústredenie

12. marca 2017

Naše nadané deti vzdelávajúce sa v programe APROGEN prešli tréningom  mozgu ! Žiaci od 4. do 9. ročníka sa zúčastnili na celodennej APROGENIÁDE – LOGICKOM  SÚSTREDENÍ. Projekt pre intelektovo nadané deti pripravili učitelia vzdelaní v programe APROGEN.

Sústredenie bolo zamerané na rozvoj viacerých druhov inteligencie:

• vizuálno-priestorovej inteligencie (Mgr. Jitka Fiľová),
  • verbálno- lingvistickej inteligencie (Mgr. Jana Kurilová),
  • logicko-matematickej inteligencie (Mgr. Jana Kitková, Mgr. Eva Petrocová a Ing. Jarmila Marcinská).

Program logického sústredenia zameraný na logické myslenie, pamäť, hlavolamy, rébusy … Aprogeňákov veľmi zaujal a nás, učiteľov, opäť uistil v tom, že venovať sa nadaným deťom je síce náročná práca, ale prináša krásne výsledky. Na našich Aprogeňákov sme hrdí a veríme, že to, čo nosia vo svojich hlávkach budú vedieť využiť aj v bežnom živote. Špeciálne metódy vzdelávania týchto detí a ich vzájomná inšpirácia a podpora v triedach prinášajú výsledky. Aj z tohto logického sústredenia odchádzali naši žiaci opäť o čosi múdrejší, ale spokojní a s certifikátom v ruke.

Mgr. Jitka Fiľová
vedúca MZ APROGEN pre ISCED II