Ochranárik

26. februára 2017

Číslo 112 je nám všetkým známe. Ale vedeli ste, že toto bezplatné európske číslo tiesňového volania má svoj deň? Je ním 11. február. V tento deň sme si aj my pripomenuli význam tohto dôležitého čísla , ktoré slúži na privolanie záchranných zložiek integrovaného záchranného systému, keď je ohrozený život, zdravie, majetok životné prostredie alebo verejný poriadok.  Dnes už vieme, že volať môžeme bezplatne a nepretržite, 24 hodín denne z akéhokoľvek telefónu. Jeho výhodou je okrem lokalizácie volaného aj možnosť dovolať sa z mobilných telefónov bez SIM karty. Aj preto by sme si mali uvedomiť dôležitosť tohto čísla a nezneužívať ho nezmyselnými volaniami z nudy alebo pre zábavu.

V rámci propagácie tohto dôležitého čísla sa aj naši žiaci z Farebného ateliéru zúčastnili okresnej výtvarnej súťaže Ochranárik a pripravili pre nás všetkých náučnú nástenku zo súťažných prác.  Aby sme si ozaj uvedomili význam čísla 112 a jeho moc zachrániť náš majetok, životné prostredie, verejný poriadok, ale najmä naše zdravie a život, pripravili si naše spolužiačky z APROGENU pod vedením pani učiteľky Magurovej ukážky záchrany života, ktoré sme si mohli pozrieť a vyskúšať si záchranu počas veľkej prestávky.

Aj takouto formou môžeme získať nové vedomosti a zručnosti. Nikdy neviete, kedy získané poznatky môžu zachrániť život niekomu z nás či našich blízkych…

Mgr. Jitka Fiľová

február 2017