Hodiny angličtiny trochu inak

1. februára 2017

„Iný jazyk, je iný pohľad na život“ (F.Fellini)
„Tí, ktorí nevedia nič o cudzích jazykoch, nevedia nič ani o sebe samých“ (J.W.Goethe)

Výskumy dokazujú, že ovládanie cudzích jazykov podporuje chápanie a zvyšuje používanie jazykov žiakmi a študentmi vo všeobecnosti. Prejavuje sa to zlepšením ich jazykových schopností a zručností. Možno, alebo práve preto, minulý týždeň v rámci projektu do našej školy zavítali lektorky Rani a Nina z Indonézie a Číny. Komunikačným jazykom medzi nimi a našimi žiakmi bol anglický jazyk, ktorým formou prezentácií predstavili miesta, odkiaľ pochádzajú. Z nich, ale aj na základe osobných rozhovorov, sa žiaci dozvedeli mnohé zaujímavosti o krajinách, ktoré sú nám tak vzdialené nielen počtom kilometrov, ale aj životnými štýlmi a kultúrami.

Pre žiakov boli hodiny anglického jazyka s lektorkami nielen spestrením, ale aj motiváciou, začať sa učiť cudzí jazyk oveľa dôslednejšie a zlepšiť si tak svoje jazykové schopnosti. Rani a Nina navštívili väčšinu tried na II. stupni, ale aj dve triedy na I.stupni našej školy. Všetci žiaci si ich veľmi obľúbili a rovnaké sympatie a pozitívne dojmy nielen zo žiakov, ale aj z celej atmosféry v škole boli aj na strane lektoriek.
„Ak bude taká možnosť, chceme sa do Humenného a do Vašej školy určite vrátiť“, tieto záverečné slová hovoria za všetko.
So, thank you, Rani and Nina. We are looking forward to seeing you soon.

PhDr. Eva Sinajová

FOTOGALÉRIA