Budúce mediálne hviezdy?

20. decembra 2016

Možno aj to sa stane cieľom žiakov 3.A, ktorí navštívili štúdio Humenskej televízie, kde okrem zoznámenia sa s prácou redaktorov, moderátorov a kameramanov zistili, odkiaľ sa vlastne informácie aj o našej škole vysielajú. Že práca moderátorov je ťažká, o tom sa presvedčili, keď si dobrovoľne mohli vyskúšať čítacie zariadenie v štúdiu a prezentovať vyžrebovaný text. Pani moderátorka Chauturová sa na nás pripravila veľmi dobre. Pre každého žiaka napísala krátky text, ktorý bol veľmi zábavný a pri čítaní sme sa museli aj trochu chichotať. To bolo aj dôvodom opakovaného čítania, aby sme si neurobili hanbu. Výsledkom našej snahy bolo nie len vystúpenie v predvianočných hlavných správach televízie niektorých žiakov – vyžrebovala ich z osudia pani učiteľka tak, aby to bolo spravodlivé – ale aj vytvorenie DVD pre každého žiaka do vianočného balíčka.

Zo štúdia HNTV sa nám nechcelo odísť, nakoľko bolo pre nás pripravené aj milé pohostenie a hlavne sme netrpezlivo pozerali na prsty pána kameramana, aby čo najskôr vykúzlil z tej veľkej kamery naše nesmelé hlásky a pohľady. Bolo to proste super a za takúto krásnu exkurziu sa chceme pracovníkom televízie z celého srdca poďakovať.

Mgr. Helena Botková

december 2016