Utiekli sme z reality

7. júna 2016

Prvý júnový piatok sa žiaci V.C, VI.B a VI.C triedy neučili. Dôvodom na túto príjemnú zmenu bol ich výlet. Necestovali príliš ďaleko, rozhodli sa spoznať bližšie svoj kraj. Ich prvou zastávkou bol Kapušiansky hrad. Výstup bol síce náročný, ale výhľad z vrcholu strmého kopca stál za to. Aj počasie im prialo a oni mohli vidieť ozaj ďaleko. Cesta do Drienice k hotelu Javorná netrvala dlho. Žiaci využili možnosti, ktoré im areál ponúkal. Zahrali si loptové hry na multifunkčnom ihrisku a vyšantili sa aj v krytom bazéne. Najväčšia zábava prišla večer. Tanečné súťaže o drobné vecné ceny odštartovali diskotéku, počas ktorej žiaci tancovali na svoje obľúbené pesničky. V sobotu sme sa zúčastnili akcie, ktorú pri príležitosti osláv MDD pripravila obec Drienica v spolupráci s políciou. Najviac nás zaujali výkony policajného psa, takisto aj simulovaný prepad a zásah policajtov. Z Drienice sa nám veľmi odchádzať nechcelo, ale čakala na nás ešte Alica v krajine za zrkadlom, ako ak Klobučník, Biely králik, kráľovná Mirana a Čas. V Krajine zázrakov sa nám ozaj páčilo. Škoda, že realita bola iná a my sme sa v sobotu podvečer vrátili domov.

Autor: Mgr. Veronika Bažiková, Foto: Mgr. Miroslav Sikorský

jún 2016