„THE LITTLE SINGER“ – Malý spevák

7. júna 2016

Dňa 27. 5. 2016 si žiaci našej školy mali opäť možnosť zasúťažiť v speve a predviesť svoj spevácky talent i úroveň svojej angličtiny, a to už na ôsmom ročníku speváckej súťaže „THE LITTLE SINGER“, ktorú zorganizovali učitelia anglického jazyka. Súťaže sa zúčastnilo 29 účinkujúcich v troch kategóriách. Prvú kategóriu tvorili žiaci 1. a 2. ročníka,  v druhej kategórii súťažili tretiaci a štvrtáci, žiaci druhého stupňa súťažili v  tretej kategórii. Úlohou žiakov bolo zaspievať ľubovoľnú pieseň v anglickom jazyku. Žiaci prvého stupňa si vybrali obľúbené piesne z učebníc angličtiny, zatiaľ čo starší žiaci zaspievali ich obľúbené piesne od známych autorov, pričom výber piesní bol veľmi pestrý. Spievanie rôznych moderných anglických piesní spestrilo prestávky a žiakom prvého stupňa vyčarilo úsmev na tvárach. Rozhodovanie o víťazoch nebolo jednoduché, pretože tohtoročné výkony boli ozaj kvalitné. Nakoniec sa porota zhodla na tomto poradí:

I. KATEGÓRIA: 1. a 2. ročník

1. miesto: Vasilcová Anna, II.C
2. miesto: Dolobáč Vincent, II.C
3. miesto: Gocová Emka, II.B

II. KATEGÓRIA: 3. a 4. ročník

1. miesto: Jakubov Sebastián, III.B
2. miesto: Petrocová Zdenka, III.A
3. miesto: Bučková Klárka, III.A

III. KATEGÓRIA: 5. – 9. ročník

1. miesto: Kvašný Lukáš, IX.C a Mindová Soňa, V.A
2. miesto: Suváková Kristína, VIII.B a Kostovaľ Viktor, VI.A
3. miesto: Minniti Federico, VIII.B

Všetkým účinkujúcim ďakujeme za účasť a úspešným spevákom blahoželáme. Zároveň všetkým prajeme, aby aj naďalej rozvíjali svoj talent a aj takouto formou – spievaním anglických piesni sa učili anglický jazyk s radosťou.

Autor: Mgr. Miroslav Sikorský

FOTOGALÉRIA