THE LITTLE SINGER MÁ SVOJICH VÍŤAZOV

7. decembra 2017

Je viac než pravdepodobné, že každý z nás má obľúbeného speváka, speváčku, skupinu a takisto, že v roku 2017 texty ich piesní nie sú slovenské, ale anglické. Všetci poznáme hoc len zopár viet či slov, obohraný refrén nejakého anglického textu naspamäť a spievame si ho cestou do školy, do práce, pri domácich prácach, športe a pod. Žiaci takmer všetkých humenských základných škôl sa aj preto stretli v prvý decembrový deň v priestoroch Základnej školy Hrnčiarska 13, aby predviedli svoj spevácky talent.

The Little Singer, súťaž v speve anglických piesní, ktorú podporilo aj mesto Humenné, má na Hrnčiarskej 13 už desaťročnú tradíciu, ktorú zaviedol Mgr. Sikorský. Zakaždým bol o súťaž a titul mladého speváka veľký záujem. Preto sme sa pri príležitosti sedemstého výročia mesta a pri desiatom výročí tejto súťaže rozhodli, že takúto možnosť poskytneme aj iným školám v pôsobnosti mesta.

Porota v zložení Mgr. Nataša Mocáková, PaedDr. Lukáš Jeňo, Mgr. art. Matúš Jeňo a Mgr. Ján Olekšák hodnotili spevácky výkon, výraz, výslovnosť a celkový dojem dvanástich súťažiacich. Mladí speváci a speváčky sa umiestnili v jednotlivých pásmach nasledovne:

ZLATÉ PÁSMO:

• 1. miesto: Ľudmila Kvašná (ZŠ Hrnčiarska)
  • 2. miesto: Viktor Gajdoš (ŽS Pugačevova)
  • 3. miesto: Michaela Balážová (ZŠ J. Švermu)

STRIEBORNÉ PÁSMO:

• Katarína Čurillová (ZŠ Hrnčiarska)
  • Lucia Hudáková (ZŠ Pugačevova)
  • Karin Jenčíková (ZŠ SNP)
  • Hana Vasilcová (ZŠ Dargovských hrdinov)

BRONZOVÉ PÁSMO:

• Eva Slaninková (ZŠ Dargovských hrdinov)
  • Viktória Lacová (ZŠ J. Švermu)
  • Michaela Planková (ZŠ Hrnčiarska)
  • Viktor Kostovaľ (ZŠ Hrnčiarska)
  • Sofia Cenknerová (ZŠ J. Švermu)

Cenu poroty za príjemné vystupovanie pred publikom získali Katarína Čurillová a Viktor Kostovaľ, obaja zo Základnej školy Hrnčiarska. Priebeh súťaže spestrili svojimi vystúpeniami i žiačky Súkromnej základnej umeleckej školy Via Arto – Dominika Kračanská a Diana Jeňová pod vedením ich učiteľov, bratov Jeňovcov.

December začal na našej škole ozaj veselo. Veríme, že nám takáto nálada vydrží čo najdlhšie, minimálne teda do The Little Singer 2018, kde si dobrú náladu a úsmevy na tvárach s veľkou radosťou doplníme.

Autor: Mgr. Veronika Bažíková
Foto: Mgr. Miroslav Sikorský