MEDZINÁRODNÝ DEŇ PAMIATKY OBETÍ HOLOKAUSTU

27. januára 2023
Holokaust nie je židovská tragédia, je to tragédia nás všetkých. Preto je pre nás neustále dôležité prinášať svedectvo o holokauste. Je dôležité pripomínať si nielen následky holokaustu, ale aj jeho príčiny, ako sú šírenie klamstiev, nenávisti a podnecovanie k násiliu, pretože s takýmito javmi sa stretávame aj v súčasnosti.
Na hodinách dejepisu sme si počas celého týždňa skúšali rôzne aktivity prinášajúce v rámci tejto témy aktualizačné momenty, pracovali sme s prepojeniami na témy extrémizmu a diskriminácie rôznych skupín či osôb aj v súčasnosti. Prostredníctvom rolových úloh sme si vyskúšali pocity diskriminovaného človeka. Diskusiou sme pochopili, ako sa porušovali ľudské práva na základe náboženského vyznania. Zvyšovali sme citlivosť vnímania študentov na porušovanie ľudských práv.
Dnes sme tieto aktivity zavŕšili s deviatakmi, ktorí si vyskúšali, aké to bolo byť iba obyčajným číslom, pretože vytetované čísla na rukách väzňov v koncentračnom tábore v Osvienčime sa stali jedným zo symbolov holokaustu.
Budujme zdravé vzťahy postavené na rešpekte, spolupráci a tolerancii.

Kalendár

január 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish