Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zshrnche.sk/web/zshrnche.sk/public_html/wp-content/plugins/sporty-fixtures-results-sponsors/sporty-metaboxes/init.php on line 734

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zshrnche.sk/web/zshrnche.sk/public_html/wp-content/plugins/sporty-fixtures-results-sponsors/sporty-metaboxes/init.php on line 734
DEŇ VODY - Základná škola, Hrnčiarska 13, Humenné Základná škola, Hrnčiarska 13, Humenné

DEŇ VODY

1. apríla 2022

Voda je najbežnejšie kvapalina nevyhnutná pre život ľudí, zvierat a rastlín. Túto čistú, bezfarebnú kvapalinu pozná dôverne každý z nás. Deň vody, vzácnej tekutiny, sme si pripomenuli aj celoklubovým podujatím v našom školskom klube, integrovaným vyučovaním v nadaných triedach APROGEN či na hodinách biológie.

Naše školské deti učíme, že voda je vzácna a nenahraditeľná. Ľudia potrebujú vodu, bez vody by nebol život na Zemi. Voda má zásadný vplyv aj na ľudské zdravie. Bez potravy človek vydrží niekoľko týždňov, ale bez vody iba pár dní. Pravidelné umývanie rúk je napríklad jeden z najlepších spôsobov ako odstrániť baktérie a predchádzať tak prenosným ochoreniam. Človek každý deň potrebuje prístup k vode na pitie, varenie a osobnú hygienu, preto si vodu musíme vážiť…
Deň vody si naši druhostupňoví žiaci užili na hodinách biológie a chémie sme formou súťaží. Skúšali, kto rýchlejšie vypije pohár vody cez slamku, kto bude rýchlejší pri prečerpávani vody lyžičkou z pohára do pohára… Nezabudli sme ani na vedomosti. Prostredníctvom testu o vode sme si ich overili a chlapci skúšali či ozaj liter vody váži kilo a ako ho dlho vydržia držať liter vody. Na hodine chémie šiestaci skúmali aj rôzne druhy vôd a ich znečistenie.

Kalendár

apríl 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish