ADVENTNÉ VENCE

13. decembra 2021

Už tradične v našej školičke vítame blížiace sa sviatky zaujímavým podujatím, ako je posväcovanie adventných vencov.

Táto obľúbená aktivita nesmela chýbať ani v dnešnej dobe, a tak za dodržania všetkým protiepidemiologických opatrení sme zrealizovali výstavu vlastnoručne vyrobených adventných vencov.

Vianočné sviatky sú pre deti najočakávanejšími sviatkami v roku a prípravy na ne majú svoje čaro. čarovná bola aj príprava vencov v rodinách a ešte krajšie bolo počúvať, ako deti s rozžiarenými očkami rozprávajú, čo všetko pri ich tvorbe zažili s mamkou, ockom, či starými rodičmi. A to bolo aj našim cieľom. Tešiť sa z maličkostí, z blízkosti, aktívne tráviť čas so svojou rodinou a popri tom rozvíjať svoju fantáziu. Aj o tomto je advent.

Vlastnoručne vyrobené adventné vence nám prišiel posvätiť pán farár Jozef Kozák, za čo mu ďakujeme. Ďakujeme tiež všetkým našim školským detičkám a ich rodičom a starým rodičom za kreatívne vence, ktoré na malú chvíľu skrášlili interiér našej školy a naladili nás na blížiace sa sviatky. Dnes už zdobia domácnosti našich žiakov. Prajeme Vám krásny a pokojný čas adventu!

ADVENT – FOTO

december 2021