Zápis do 1. ročníka

27. apríla 2020

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Vážení rodičia budúcich prvákov.
Ďakujeme, že ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa práve na našu základnú školu. Veľmi si to vážime.
Na základe Rozhodnutia č. 2020/10610:1 – A1030 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Vám oznamujeme, že mesto Humenné určilo termín na konanie zápisov na plnenie povinnej školskej dochádzky v základných školách na školský rok 2020/2021 v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Humenné od 27. 04. 2020 do 30. 04. 2020.
V súlade s Usmernením MŠMVVaŠ SR z 9.4.2020 k zápisu sa bude zápis organizovať bez osobnej prítomnosti detí a to najmä online formou.

ONLINE ZÁPIS  

Zápis online bude možný v termíne od 27. apríla do 30. apríla 2020. Do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania bude nutné uskutočniť overenie poskytnutých údajov. Keďže momentálne nevieme určiť termín overovania údajov, budeme Vás o tom telefonicky informovať.

ODKLAD NÁSTUPU DO 1. ROČNÍKA

K odkladu povinnej školskej dochádzky dieťaťa je potrebné doplniť odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporúčanie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Tieto prílohy zákonný zástupca doručí dodatočne, najneskôr však do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.

DIEŤA SO ŠPECIÁLNYMI VÝCHOVNO-VZDELÁVACÍMI POTREBAMI
Ak máte dieťa, ktoré má špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, je potrebné doložiť vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie pre dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami najneskôr do 15. júna 2020.

Zároveň Vás prosíme, aby ste pri zadávaní údajov boli dôslední a používali  diakritiku. Vami uvedené údaje budú evidované v školskom informačnom systéme a niektoré z nich budú uvedené vo vysvedčeniach, potvrdeniach, rozhodnutiach a v komunikácii medzi Vami a našou školou. S údajmi, ktoré nám poskytnete, nakladáme v súlade so Zákonom o ochrane osobných údajov a politikou nariadenia GDPR.

Vyzývame rodičov, aby vzhľadom na situáciu a podľa svojich možností uprednostňovali zápis dieťaťa online. Budeme veľmi radi, ak potrebné dokumenty vyplníte online formou a my ich vytlačíme, aby sme minimalizovali osobný kontakt pri overovaní prihlášok. Každú prihlášku potvrdíme mailom. Za pochopenie ďakujeme!

Ďalšie otázky nám píšte na e-mail:skola@zshrnche.edu.sk

Veríme, že napriek sťaženým podmienkam zápis detí spoločne zvládneme! Už teraz sa na ne tešíme!

Mgr. Jitka Fiľová, riaditeľka školy

Kalendár

apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb   máj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish