Denný archív: 7. februára 2020

ŠALIANSKY MAŤKO

V januári sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese povestí ŠALIANSKY MAŤKO. Všetci recitátori podali krásne výkony. Ale naša porota musela vybrať tých najlepších, ktorí nás budú reprezentovať na okresnom kole súťaže. Tu sú výsledky: I.kategória: 1.Valéria Vaceľová, 3.a, 2. miesto: Natália Barnišinová, 3.a, Juraj Porvazník, 3.a, 3.miesto: Soňa Jenčová, 2.b,

KARNEVAL

Fašiangy každoročne trvajú od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Už v minulosti to bolo obdobie spojené s bujarými zábavami, s veselosťou, hrami, karnevalmi a prekáračkami. Obdobie fašiangov sme si pripomenuli aj my. Žiaci I. stupňa sa premenili na rozprávkové bytosti od výmyslu sveta. Veľká telocvičňa sa zaplnila čarodejnicami, pirátmi, rytiermi a princeznami či rôznymi zvieratkami.

OCENILI SME ZBER PAPIERA

V prvom polroku zorganizoval náš školský parlament zber papiera. Po polroku sme bilancovali, ako sa nám to podarilo. Vyzbierali sme 4507 kg. Pomohli sme tak aspoň trošku našej Zemi niečo aj zarobili. Zarobené peniažky sme rozdelili medzi najaktívnejších zberateľov a triedne kolektívy. Okrem dobrého pocitu sa tak naši žiaci potešili aj z maličkostí… Najúspešnejšie triedy:

február 2020