PODPORA VZDELÁVANIA NA NAŠEJ ŠKOLE II „LEGOroboty“

1. decembra 2019

V týchto dňoch sa nám podarilo rozšíriť myšlienku inovácie základov programovania a posunúť ju na vyššiu úroveň. Naši mladší žiaci dostali k rozvoju svojho talentu LEGOroboty LEGO WeDo 2. V triedach pre nadané deti, už druhý rok, pracujú na hodinách Logomatiku s Ozobotmi.

Ozoboty patria do kategórie mikrobotov, ktoré rozvíjajú kódovanie a tvorivosť. Lego WeDo2 je najnovšou alternatívou pre využívanie robotiky vo vzdelávacom procese pre mladšie deti. Cieľom je motivovať a zvýšiť ich záujem o vedu, techniku, technológiu i programovanie. Hlavnou výhodou pre rozvoj je samotné Lego, s ktorým sa deti hrajú odmalička, a to pre jeho jednoduchosť a modulárnosť. Vďaka práci s LEGOrobotmi si žiaci rozvíjajú kompetencie v oblastiach skúmania, riešenia problému, simulácie reálneho vedeckého výskumu, základov programovania a rozvoja kritického myslenia pri riešení problémov. Práca v tímovom prostredí má pozitívy vplyv na komunikačné schopnosti, rozvoj logického myslenia a schopnosť plánovania. Zaradenie robotiky do vyučovacieho procesu podporuje, ale i rozvíja zvedavosť a vedecké zručnosti detí.

Ďakujeme sponzorom a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Mgr. Monika Mižáková

Kalendár

december 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov   jan »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish