BUBNOVAČKA

19. novembra 2019
19. novembra sa na Slovensku organizovala  najväčšia bubnovačka roka. Rytmický buchot sa ozýval aj v našej škole. Žiaci bubnovaním upozornili na svoje práva
Tento ročník BUBNOVAČKY  sa konal v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch, ktoré je organizačnou zložkou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republikya ktoré na Slovensku zohráva kľúčovú úlohu pri realizácii konkrétnych systémových opatrení a riešení, zabezpečujúcich ochranu detí pred násilím.

Násilie na deťoch sa deje častejšie, ako si možno vieme predstaviť. Práve preto deti hlukom upozorňovali na to, že ticho deti pred násilím neochráni.  Ticho nič nerieši. Potrebný je rozhovor a prevencia. Témy násilia nesmú byť tabu, aby deti rozumeli emóciám, ktoré násilné správanie vyvoláva, aby vedeli na situácie správne zareagovať, a aby dokázali v prípade potreby požiadať o pomoc dospelého.

November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti ochrany práv dieťaťa.

18. november je Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Práve preto si organizácie pôsobiace na Slovensku v oblasti ochrany detí pred násilím zvolili práve 19. november za deň, kedy by malo byť hlas detí lepšie počuť.

https://photos.app.goo.gl/NNw9qAtSSXozkde37

Kalendár

november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt   dec »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish