PASOVAČKA JANKA HRAŠKA

6. novembra 2019

Dňa 25.októbra sa v ŠKD uskutočnila Pasovačka do Družiny Janka Hraška, ktorú sprevádzala veselá nálada. Víly spievali Hymnu Janka Hraška a za pochodu vítali malých prváčikov. A veru, bolo sa načo pozerať!
Slávnosť otvorili deti z 1. oddelenia (3.A a 4.A) piesňou o priateľstve a dramatizáciou o Jankovi Hraškovi, Červenej Čiapočke a vlkovi. Nielen mamka Hrašková a Jankov kamarát sa nevedeli dočkať, kedy Janíčko privíta nových členov svojej družiny, ale aj všetci prítomní, p. učiteľky a vychovávateľky.  Prváci preukázali svoju odvahu a šikovnosť a svojim vystupovaním si získali obdiv divákov. Deti z 1.A triedy sa predstavili anglickou piesňou. Postupne sa predstavili aj deti z 1.B, ktoré zatancovali rytmický tanec. Pekným spevom, rezkým country tancom a recitáciou sa ukázali aj deti z 1.C triedy, ktorí sa premenili na malých farmárov.
Janko Hraško svojou varechou spečatil sľub všetkých Hraškuľkov a Hraškuliek. Za odmenu a na pamiatku deti dostali dukát, pero a peknú maľovanku a odobrali sa na sladké pohostenie. Celé popoludnie sa z tried ozývala veselá hudba a spev.


„Nuž vitajte nám kamaráti, nemusíte sa školy báť.
Je tu dobre, je tu milo… a my prajeme vám,
aby sa vám tu z celého srdca zapáčilo.“

Iveta Mašlejová

https://photos.app.goo.gl/wp33wYnqeqtoNoLC6

Kalendár

november 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt   dec »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish