HUMENČANIA V UKRAJINSKOM MESTE VYNNYKY

6. novembra 2019

V posledných októbrových dňoch sa šiesti žiaci zo ZŠ Hrnčiarskej a ZŠ SNP zúčastnili na medzinárodnom projekte „MLADÍ DO SVETA“ v ukrajinskom meste VYNNYKY.

Mladí Humenčania, Michal Macko, Stella Copková, Karolína Kotuľáková, Vanessa Veselá, Nikoleta Lešundáková a Kristína Ficková, boli počas štyroch dní súčasťou intenzívnych workshopov, kde reprezentovali svoje školy, a najmä mesto, na vysokej úrovni. Na úlohách projektu pracovali v skupinách so študentami z Ukrajiny a z Poľska. Okrem práce si však našli čas aj na oddych a spolu so svojimi pani učiteľkami, Mgr. Zdenkou Bendovou a PaedDr. Helenou Dzanovou, navštívili prekrásne historické mesto Ľvov plné historických pamiatok. Medzinárodný projekt bol ukončený prezentáciou prác jednotlivých skupín, za ktoré získali aktéri medzinárodného projektu CERTIFIKÁT.

Veľká vďaka patrí mestu Humenné a vedúcej školstva, PhDr. Jane Vasilcovej , za možnosť aktívne sa zúčastniť na medzinárodnom projekte. Poďakovanie si zaslúžia aj naši žiaci a pani učiteľky za výbornú reprezentáciu mesta Humenné, ako aj vždy ochotný pán šofér, Jozef Šiškovič, ktorý našu delegáciu sprevádzal počas celého pobytu.

Pobyt v mestečku VYNNYKY bol veľmi poučný. Žiaci okrem precvičovania komunikácie v cudzom jazyku spoznali aj inú kultúru a život v inej krajine. Veríme, že si so sebou z Ukrajiny priviezli aj veľké množstvo zážitkov.

Mgr. Jitka Fiľová

november 2019