Hviezdoslavov Kubín

1. marca 2019

V našej škole máme už tradične výborných recitátorov. Presvedčili nás o tom i žiaci v školskom kole súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie na Slovensku. Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti umeleckého prednesu. Žiaci majú možnosť prezentovať interpretačnú tvorbu, hlbšie spoznávať literárne hodnoty a prehlbovať literárne poznanie, tvorivosť, kultivovať jazyk, reč a predovšetkým pestovať svoj vzťah k slovu ako kultúrnej a umeleckej hodnote.
Školské kolo súťaže sa konalo 18. februára a šikovných súťažiacich bolo neúrekom. Každý mál veľkú chuť vyhrať a ukázať, čo dokáže. Všetci súťažiaci nám predviedli svoje recitátorské majstrovstvo, ktoré hodnotili: Mgr. Jitka Fiľová, riaditeľka školy, Mgr. Monika Mižáková, Mgr. Jana Kurilová, Mgr. Gabriela Piatková a Mgr. Veronika Michalková. Právom si každý prednášajúci zaslúžil vecnú cenu, diplom i obrovskú pochvalu za snahu, ktorá v nemalej miere patrí i všetkým pedagógom, ktorí žiakov na súťaž pripravili a venovali sa im vo svojom voľnom čase.
Všetkým súťažiacim sa podarilo splniť cieľ súťaže a v závere umeleckého stretnutia boli vyhlásení tí najlepší.

Výsledky školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín:

I. kategória – poézia:

1. miesto: Peter Mižák, 3.a

2. miesto: Šimon Boris, 4.c, Natália Barnišinová, 2.a

3. miesto: Daniela Guľková, 4.a, Michaela Danková, 4.b, Boris Humeník 3.c

Čestné uznanie: Filip Ficko, 4.b, Tamara Tormová, 3.b, Chiara Rabajdová, 2.a, Terézia Ledžinská, 3.b

I. kategória – próza:

1. miesto: Vanessa Ulehlová, 3.a

2. miesto: Juraj Porvazník, 2.a, Šimon Makar, 3.c, Sára Stebnická, 4.a

3. miesto: Patrik Vagaský, 2.a, Alžbeta Wittchenová, 2.b, Zuzana Kačurová, 4.b

Čestné uznanie: Elška Richweisová, 4.c, Adam Kmec, 4.b, Martin Macko,

2.b, Laura Capáková, 2.b

II. kategória – poézia:

1. miesto: Ľudmila Kvašná, 5.a

2. miesto: Barbora Fiľová, 6.a, Karolína Bečariková, 6.a

3. miesto: Ema Gubalová, 5.a

Čestné uznanie: Karolína Kožíšková, 5.a

II. kategória – próza:

1. miesto: Tamara Fiľová, 6.a

2. miesto: Janka Magurová, 6.b

3. miesto: Anabela Danková, 6.b

Čestné uznanie: Vanesa Vahovičová, 6.a

III. kategória – poézia:

1. miesto: Karin Kokuľová, 7.c

III. kategória – próza:

1. miesto: Kristína Rošková, 8.a

2. miesto: Natália Bobaľová, 7.c

Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole!

Mgr. Jana Kurilová

Kalendár

marec 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb   máj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish