STRETNUTIE S UMENÍM V MÚZEU

8. februára 2019

S výtvarným umením v novom umeleckom štýle AGROART, ktorého autorom a zakladateľom je výtvarník a pedagóg Mgr. Art. Jozefom Králikom sme sa stretli na pôde Vihorlatského múzea v Humennom.

Agroart je umelecký smer, ktorý kladie do popredia zodpovednosť k človeku a prírode a spája ho so záujmom o umenie. Naši malí žiaci mali aj možnosť zúčastniť sa workshopu, kde si vlastnými rukami mohli vyskúšať jednu z netradičných výtvarných techník – grafiku zhotovenú pomocou otláčania kukurice…

„…umenie… Je ako zrkadlo, v ktorom sa vidíme. Podnecuje, rozvíja a kultivuje našu vnímavosť, citlivosť, intuíciu a empatiu. Robí nás hĺbavejšími a schopnejšími vnímať okolie zmyslami. Oslovuje nielen intelekt človeka, ale zvyšuje jeho EQ. Dáva zmysel života aj tam, kde ho je (aspoň na prvý pohľad) nedostatok…“ − Prof. RNDr. Mikuláš Huba, CSc., geograf, ekológ, univerzitný profesor a ochranca životného prostredia.

Mgr. Jitka Fiľová

Kalendár

február 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan   mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish