The Little Singer

17. decembra 2018

Mladí speváci a speváčky zo šiestich humenských základných škôl (Cirkevná spojená škola sv. Cyrila a Metoda, ZŠ Pugačevova, ZŠ Dargovských hrdinov, ZŠ SNP, ZŠ Jána Švermu, ZŠ Hrnčiarska) predviedli svoj talent v tej našej. S podporou mesta Humenné sa u nás 7. decembra konal druhý ročník prehliadky v speve anglických piesní – The Little Singer.

Pred porotu sa postavilo spolu 16 súťažiacich. PaedDr. Lukáš Jeňo, Mgr. Art. Matúš Jeňo a Mgr. Ján Olekšák hodnotili spevácky výkon, výraz, výslovnosť a celkový dojem súťažiacich. Takto rozhodli o umiestnení v jednotlivých pásmach.

Zlaté pásmo: Michaela Balážová, Mária Ďurianová, Viktor Gajdoš, Ľudmila Kvašná,

Viktor Kostovaľ,  Viktória Lacová, Natália Sevková, Katarína Pristášová.

Strieborné pásmo: Mária Demková, Karin Jenčíková, Ema Molokáčová.

Bronzové pásmo: Šimon Boris, Alexandra Jašková, Kristína Lukáčová, Vanessa Ulehlová.

Viktor Kostovaľ, náš deviatak a pravidelný spevácky súťažiaci, získal i cenu poroty. Viktor sa jej veľmi potešil, pretože jeho vystúpenie bolo odlišné. V tejto súťaži bol historicky prvým, ktorý vystupoval so zlomenou nohou. Pri vyhodnotení súťaže nás veľmi potešili slová predsedu poroty, ktorý vyzdvihol aj zvýšenú účasť i úroveň speváckych výkonov. Ponúkol nám však aj nápady na ich zlepšenie.

Do prípravy programu sa zapojili okrem moderátoriek (Natálie Olachovej a Denisy Rosoľankovej) i žiaci zo 6. B triedy, ktorí otvorili The Little Singer spoločnou piesňou. Pod vedením bratov Jeňovcov priebeh súťaže spestrila svojimi vystúpeniami i žiačka Súkromnej základnej umeleckej školy Via Arto – Dominika Kračanská.

Druhý ročník zažil aj krst. Nekrstili sme, bohužiaľ, zatiaľ žiadne CD z vystúpení žiakov. Členovia poroty do života oficiálne uviedli pexeso, ktoré vytvorili naši žiaci pod vedením učiteľov cudzích jazykov. A ako inak  pokrstiť pexeso, ak nie jeho rozstrihaním na malé kartičky? Táto cudzojazyčná spoločenská hra obsahuje kreslené  obrázky a pomenovania pamiatok v našom meste, tak ako aj preklady slov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Samozrejme, každý súťažiaci si jedno pexeso aj s cenou odniesol domov.

Všetkým zúčastneným ešte raz ďakujeme za účasť a príjemne strávené chvíle s angličtinou na jazyku i v ušiach.

Mgr. Veronika Michalková

Mgr. Miroslav Sikorský