HODINA DEŤOM

10. novembra 2018

Nadácia pre deti Slovenska je nadáciou s celoslovenskou pôsobnosťou zameraná na detí a mladých ľudí prostredníctvom grantových a vzdelávacích programov. Najstaršou a najznámejšou aktivitou Nadácie pre deti Slovenska je verejná zbierka Hodina deťom. Realizuje sa od roku 1999 a finančne podporuje kvalitné a zaujímavé projekty organizácií pracujúcich s deťmi a mladými ľuďmi na Slovensku. Prostredníctvom týchto projektov sa Nadácia pre deti Slovenska snaží citlivo a tvorivo reagovať  na ich aktuálne potreby a problémy. Cieľovou skupinou sú deti a mladí ľudia do tridsať rokov so špecifickými potrebami (zdravotne, sociálne, etnicky znevýhodnené, nadané deti), deti a mladí ľudia v krízovej situácii (týrané, zanedbávané, bez rodičov, deti utečencov, migrantov) a dospelí, ktorí sú pre život detí dôležití (rodičia, vychovávatelia, učitelia).

Zbierka Hodina deťom každý rok prebieha iba vďaka ochote a zapojeniu organizácií a škôl. Tento rok sme sa zapojili aj my, žiaci a učitelia zo Základnej školy Hrnčiarskej . Sme vďační, že aj nám bolo umožnené zúčastniť sa a byť tak hoci malou kvapkou v mori pomoci. Tých, ktorí prispeli do zbierky Hodina deťom sme obdarili úsmevom a najmenšie detičky sa potešili nálepke s veselým maskotom Huga. V mene detí Slovenska ĎAKUJEME!

Žiacky parlament

november 2018