„Učíme nadané deti“

8. novembra 2018

Pod týmto názvom sa 24.októbra 2018 uskutočnil na pôde Prešovskej univerzity na katedre špeciálnej pedagogiky seminár pre učiteľov, psychológov aj študentov zaujímajúcich o problematiku vzdelávania nadaných žiakov. Seminárom  sprevádzala Mgr. Ľubica Richmanová Fabišíková  z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Zaujímavú prednášku o kritickom myslení považovanom za kľúčovú kompetenciu 21.storočia sme si vypočuli z úst doc. PaedDr. Alica Petrasová, PhD. Vzdelávaniu nadaných detí a inklúzii sa venoval doc. PhDr. Vladimír Dočkal, CSc. Zaujímavosti z praxe napríklad o Ozobotoch predstavila Mgr. Ivana Čepová zo Základnej školy  Dargovských hrdinov v Humennom. Celoslovenskú iniciatívu „Rozumieme nadaným“  predstavil Mgr. Ľuboš Lukáč, z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove.

„Virtuálna realita vo výchovno-vzdelávacom procese“  bola téma, s ktorou nás oboznámila  PaedDr. Katarína Hvizdová zo Základnej školy Ul. karpatská 803/31 vo Svidníku. Logo – šach a voľnočasové aktivity tak, ako  sa realizujú na Základnej škole na  Hrnčiarskej ulici  v Humennom  predstavila pani učiteľka Mgr. Helena Botková. Všetci zúčastnení si z tohto podujatia priniesli veľa kvalitných  podnetov pre svoju prácu s deťmi.

Mgr. Helena Botková

Kalendár

november 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« okt   dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish