TIMRAVINA STUDNIČKA

28. októbra 2018

Každoročne na jeseň organizuje Vihorlatské múzeum regionálne kolo v prednese pôvodnej slovenskej prózy  – Timravina studnička.

Toto podujatie je venované  významnej slovenskej spisovateľke Božene Slančíkovej – Timrave.  Súťaž vedie deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnecuje ich k hľadaniu a objavovaniu krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytuje priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby.

Vo Vihorlatskom zámku 23. októbra odzneli tie najlepšie prednesy z humenského a sninského okresu. Žiaci základných i umeleckých škôl súťažili v troch kategóriách. Za krásny umelecký zážitok z prednesu ďakujeme našim žiačkam, ktoré svojimi výkonmi nesklamali, ba práve naopak. Najväčší úspech sa podaril našej najmladšej účastníčke súťaže – Vanesske Ulehlovej, ktorá I. kategóriu vyhrala a prebojovala sa do celoslovenského kola, ktoré sa každoročne koná v Lučenci.

Ďalší vynikajúci prednes predviedla Ľudmilka Kvašná, ktoré si vyrecitovala  2. miesto v II. kategórii a   na treťom mieste v III. kategórii, podľa slov predsedníčky poroty najnáročnejšej a najviac vyrovnanej, sa umiestnila Kristína Rošková.  Všetky úspechy nás nesmierne potešili  a už teraz sa tešíme na ďalšie prednesy našich talentovaných recitátoriek.

Mgr. Jana Kurilová

 

 

 

Kalendár

október 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« júl   nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish