Turistická škola v prírode

8. júna 2018

Celý týždeň strávili žiaci 8. B, 8. C a 8. D triedy s ich triednymi učiteľmi a pod vedením p. učiteľky Hovancovej vo Vysokých Tatrách. Absolvovali turistickú školu v prírode. Každý deň na nich čakalo jedno kratšie či dlhšie, jednoduchšie či náročnejšie turistické prekvapenie. V pondelok sa vybrali z Tatranských Matliarov na Hrebienok a k Rainerovej útulni. Utorok absolvovali najnáročnejšiu túru na Téryho chatu len tí najzdatnejší žiaci. Zvyšok skupiny si v utorok stanovil cieľ na Zamkovského chate. Streda bola oproti predchádzajúcemu dňu malina. Prechádzka okolo Štrbského Plesa každému padla vhod. Časovo najnáročnejšia cesta viedla k Zelenému Plesu, resp. k Chate pri Zelenom Plese. Žiaci sa v piatok už neradovali z túry, ale z návštevy v Aquacity Poprad.

FOTOGALÉRIA

Počasie v dňoch od 14. do 18. mája nebolo ideálne, no v najmenších veľhorách na svete sa nám aj tak veľmi páčilo. Hotel nám každý večer po návrate z ciest ponúkol viacero možností na relax a trávenie voľného času. Žiaci si najviac užili bazén, telocvičňu a predviedli sa aj na bowlingovej dráhe či tanečnom parkete. Vieme, že niektorí naši žiaci nenavštevujú Tatry pravidelne. Iní sa tam zasa cítia ako doma a poznajú skoro každý jeden chodník. Dúfame, že toto naše krásne pohorie navštívia ešte mnohokrát, ale na tento týždňový pobyt so spolužiakmi nikdy nezabudnú.

Autor: Mgr. Veronika Bažiková

Foto: Mgr. Miroslav Sikorský

Kalendár

jún 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish