HRNČIARSKA MÁ TALENT

22. mája 2018

„Veľký talent môže mať aj malý človek.“

O veľkosti tohto citátu sme sa opäť presvedčili počas šiesteho ročníka obľúbenej školskej prehliadky talentov HRNČIARSKA MÁ TALENT.  My už dávno vieme, že chodbami našej školy sa premáva veľké množstvo talentovaných detí, ktoré si svoj talent môžu overiť v rôznych vedomostných, umeleckých či športových súťažiach počas celého školského roka. Z ich úspechov sa teší celá škola. No máme medzi sebou aj é deti, ktoré nemajú možnosť ukázať svoj talent na pôde školy. A práve pretie je určená táto súťaž. Práve tu môžu naše talentované deti ukázať,  čomu sa venujú vo voľnom čase samostatne, pod vedením pani vychovávateliek a učiteliek, či pod odborným vedením učiteľov ZUŠ.

6. ročník prehliadky talentov HRNČIARSKA MÁ TALENT prekvapil nielen novou „vizážou“, ale aj množstvom nových i staronových tvárí, ktoré opäť nesklamali a potešili. Našim očiam i ušiam ulahodili krásne tóny našich spevákov i hudobníkov či ladné pohyby našich tanečníkov. Ochrannú ruku nad výbornými výkonmi držala naša porota (Mgr. Ján Olekšák, Mgr. Jana Kurilová, Bc. Martina Kimáková a Mária Kalaninová). Milým slovom našich súťažiacich povzbudila aj naša „veľká“ moderátorka Mgr. Jana Kurilová.

Naše talenty boli rozdelené do viacerých kategórií – malých tanečných formácií, veľkých tanečných formácií, v hre na hudobný nástroj mladších žiakov, v hre na hudobný nástroj starších žiakov, v speve moderných piesní. Predviedli sa aj netradičné disciplíny v tvorbe tanečnej choreografie, vlastnej tvorbe poézie či modelárskej tvorbe. Organizátorov /Mgr. Jitku Fiľovú a Mgr. Margarétu Jevčákovú/ teší, že súťažiacich je čoraz viac a kvalita súťaže z roka na rok rastie. Aj v tomto roku prišlo svoj talent ukázať vyše 70 talentovaných žiakov a nikto neodišiel naprázdno. Spomenieme však tých najúspešnejších, ktorí zaujali najviac:

KATEGÓRIA SPEV MODERNÝCH PIESNÍ: Vanesa Ulehlová /II.A/, Lorena Čalfová /IV.C/ a Katarína Čurillová /VIII.C/
KATEGÓRIA HRA NA HUDOBNÝ NÁSTROJ – Ondrej Popčák /II.A/, Bibiána Kočerhová/IV.B/, Šimon Čura /V.A/, Filip Liptovský /VII.A/, Bibiána Pavlíková /VIII.A/, Peter Bilšák /IX.A/KATEGÓRIA TANEC – malé tanečné formácie: Moderný tanec v podaní Samuela Onufera /IV.B/

KATEGÓRIA TANEC – veľké tanečné formácie: Šaškovia /žiaci z I.A/, Pomáda /žiaci z III.C/, Moderný tanec /dievčatá z II.C/ a Scénický tanec /dievčatá z V.A/

V kategórii iné vystúpili a obecenstvo Chrisanti Markolefa /IV.C/ s prednesom vlastnej tvorby a Liana Capová /VIII.A/ s vlastnou tanečnou choreografiou, ktorú predviedli dievčatá z V.A triedy.

Robiť ľahko to, čo je pre druhých obtiažne, to je talent. Preto všetci, ktorí nám predviedli svoj talent, sú víťazi! Blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník obľúbenej súťaže talentov HRNČIARSKA MÁ TALENT !

V závere chceme poďakovať všetkým vychovávateľkám a učiteľom nielen našej školy, ale aj SZUŠ Via arto, SZUŠ Múza a ZUŠ na Mierovej ulici, vďaka ktorým sa naši žiaci môžu rozvíjať a zdokonaľovať v hre na hudobný nástroj, v speve a tanečných choreografiách. Ďakujeme!

Mgr. Jitka Fiľová

máj 2018