Návšteva u pani primátorky

22. apríla 2018

Dňa 19.4.2018 do priestorov mestského úradu a do kancelárie primátorky mesta Humenné PhDr. Jany Vaľovej zavítala vzácna návšteva. Nebola to ani delegácie z iného štátu, ale naša budúca generácia, žiaci 1.A triedy zo základnej školy na Hrnčiarskej ulici. Na vlastné oči sme mohli vidieť ako a kde pani primátorka pracuje a dozvedieť sa, aké sú jej hlavné úlohy, priority a činnosť. Pozdravili sme našu pani primátorku krátkym pozdravom a veselou piesňou o humenčanoch, ktorých nájdeme po celom svete. Pani primátorka porozprávala o svojej práci a my, zas o práci našich rodičov, o svojich detských radostiach i starostiach.

Po družnej debate čakalo našich najmenších sladké prekvapenie. Zmrzlinový pohár, na ktorom nechýbali jahody spríjemnili teplé dopoludnie, ktoré trávili prváci v mestskej zasadačke. Aby toho však nebolo málo, žiaci sa presunuli do pracovne pani primátorky. Tu, pri množstve dokumentov, ktoré čakali na schválenie mohli deti poobdivovať krásne akvárium a vyskúšať si prácu na počítači v primátorskom kresle.
Našim prváčikom sa návšteva veľmi páčila. Občerstvení a plní dojmov sa vrátili do lavíc našej školy .Touto cestou sa chceme poďakovať pani primátorke, že nám venovala svoj drahocenný čas a pripravila našim žiakom nezabudnuteľné chvíle.

Pani primátorka, prajeme Vám veľa zdravia a mnoho pracovných úspechov. Ešte raz ďakujeme.

Na zmrzline s primátorkou

žiaci 1.A a tr.uč. Mgr. Bilšáková