Deň narcisov – deň, keď sú slová zbytočné…

22. apríla 2018

Každoročne v apríli na našej škole členovia Žiackeho parlamentu organizujú celoslovenskú finančnú zbierku na podporu onkologických pacientov a ich rodín – Deň narcisov. Jej symbolom je jeden z prvých jarných kvietkov. Už tradične sa žiakom a učiteľom prihovárajú s prosbou. S prosbou o pomoc pre ťažko chorých ľudí. Aj tento rok sme si preto mohli na náš odev pripnúť malý žltý narcis – symbol nádeje a spolupatričnosti s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Cieľom zbierky s najdlhšou históriu na Slovensku je aj upriamenie pozornosti verejnosti na fakt, že s touto zákernou chorobou sa denno-denne stretáva čoraz viac ľudí a že ich počet v posledných rokoch alarmujúco stúpa.

Poďakovanie patrí vám všetkým, milí učitelia, žiaci, ktorí ste prispeli akoukoľvek ľubovoľnou finančnou podporou. Veľké poďakovanie patrí i našim spolužiakom, ktorí v Deň narcisov na humenskom námestí pri Fontáne lásky svojimi hudobnými a tanečnými vystúpeniami spropagovali význam tejto jedinečnej zbierky. Za všetkých, ktorým je táto zbierka určená, vám vopred úprimne ĎAKUJEME!

Mgr. Jana Kurilová

apríl 2018