Deň narcisov sme oslávili tancom i spevom

21. apríla 2018

Ulice miest na celom Slovensku sa  13. apríla 2018 opäť zaplavili žltými narcismi, symbolmi spolupatričnosti s tými, ktorí bojujú s rakovinou.Aj v našom meste to nebolo inak. Už tradične Súkromná základná umelecká škola Múza zorganizovala prehliadku talentov zo základných škôl, ktoré dodali Dňu narcisov tú správnu atmosféru. Deti spievali, tancovali, hrali na hudobných nástrojoch. A nechýbali sme ani my. Našu školu v kultúrnom programe zastúpili tanečníci a speváčka.

Veselou choreografiou Pomáda sa predstavili naši tretiaci pod vedením pani vychovávateľky Martiny Kimákovej. Svoj spevácky talent s piesňou Až raz budem učiteľkou ukázala Lorena Čalfová zo IV.C triedy pod vedením pani učiteľky Margaréty Jevčákovej. Zaujímavú choreografiu predviedli aj tanečníčky z V.A triedy pod vedením pani učiteľky Bibiány Bilšákovej.

Nečakaným osviežením pripraveného kultúrneho programu boli aj vystúpenia našich prváčikov z I.A triedy, ktorí zareagovali na výzvu pani primátorky a bez akejkoľvek prípravy jej zaspievali pár pesničiek v anglickom jazyku, v slovenčine, ale i v nárečí. Za svoj výkon boli žiaci odmenení a zároveň i pozvaní na posedenie k pani primátorke. Spevom potešili prítomných i chlapci zo IV.C triedy.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme za krásne výkony a výbornú reprezentáciu našej školy!

Mgr. Jitka Fiľová

apríl 2018