Kúpalisko „nasucho“

16. apríla 2018

Takto, spočiatku neveselo, začínala naša exkurzia tam, kam sa chodíme väčšinou zabávať a vyšantiť. Bol to však len klam. Na humenskom kúpalisku sa dá prežiť zábava aj bez plaviek a uteráka. Stáva sa to však len málokomu. Triedu IV.A pozval pozrieť si kúpalisko „odspodu“ sám pán riaditeľ kúpaliska, pán Peter Ždiňak. Je to správne, keď deti vedia, čo všetko si vyžaduje udržiavať kúpalisko čisté, bezpečné a lákavé.

V podzemných priestoroch sme sa dozvedeli, ako sa staré zariadenie snúbi s novým, ako sa voda filtruje od nečistôt, zažili sme čistenie pieskového filtra, zoznámili sme sa s nutnou trojstupňovou úpravou vody v malom bazéne, kde sa môžu potom kúpať aj batoľatá, spôsobom vyhrievania bazénov a nutnosti izolácie vedení teplej pary… Najviac nás však zaujala zrekonštruovaná sauna, odkiaľ sa nám po relaxácii už nechcelo ísť do školy. Osviežil nás až čerstvý vzduch na otvorenom kúpalisku, ktoré je napustené ešte minuloročnou vodou. Vieme, že sa voda v ňom vymieňa vždy až v jari. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí, ktoré isto v budúcnosti ovplyvnia naše správanie sa na kúpalisku.

Mgr. Helena Botková

Kalendár

apríl 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« mar   máj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish