Vesmír očami detí

9. apríla 2018

Zmyslom umenia je vytvoriť niečo krásne, estetické. Umelecké dielo, najmä to výtvarné, odráža spôsob videnia reality a ukazuje stupeň fantázie a kreativity svojho tvorcu. Zobraziť skutočnosť realisticky nie je až také ľahké, no dať na papier fantáziu a nevídaný svet tak, aby dielko malo aj myšlienky a atribúty kvalitnej maľby či kresby je pre deti dosť náročné.

V našej škole však máme nádejných maliarov, ktorí maľujú radi a s láskou. Dokážu presedieť aj hodiny nad jedným dielkom a výsledok potom stojí za to… Poteší nielen oko i srdce, ale obstojí aj v konkurencii, ktorá z roka na rok rastie. Tak to bolo aj v tomto školskom roku v okresnom kole súťaže Vesmír očami detí. Zo školského kola postúpilo desať výtvarných prác, ktoré vynikali kompozíciou, originalitou a farebnosťou.  Všetky práce reprezentovali našu školu na vysokej úrovni. Veľmi nás potešilo hodnotenie odbornej poroty, ktorá z veľkého množstva krásnych prác ocenila aj diela našich žiačok.

Cenu a postup do celoslovenského kola súťaže získali:

  • v II. kategórii /1.-4. ročník/ Petra Steranková /Farebný ateliér/;
  • v III. kategórii /5.-9. ročník/ Tamara Fiľová /Farebný ateliér/.

Obom výtvarníčkam blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole súťaže Vesmír očami detí.

 

Mgr. Jitka Fiľová

 

Kalendár

apríl 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« mar   máj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish