Misia modrá planéta

20. decembra 2017

Misia modrá planéta je projekt neziskovej organizácie Edulab, ktorá pripravila už druhý celoslovenský program v hotovej podobe pre tretie a štvrté ročníky základných škôl. Cieľom projektu je rozvíjať prierezovú tému environmentálna výchova. Žiaci v priebehu mesiacov október a november preberali hravou formou učivo podľa presne vytvorenej metodiky a s podporou kvalitných pracovných listov, doplnkových materiálov umiestnených na stránke Kozmix a interaktívnych cvičení. Obsahom úloh bolo vytvárať vzťah detí k prírode, pôde, vode, vzduchu, ktorý dýchame a hlavne k ich ochrane.

Poznávali spôsoby hospodárenia s prírodnými zdrojmi energie a učili sa neplytvať s týmto, nám zvereným bohatstvom, v rôznych oblastiach priemyslu a hospodárstva. Za preukázané vedomosti žiaci získavali „peniaze,“ za ktoré mohli nakupovať domčeky. Tie dotvárali farebne a nakoniec ich umiestnili na našu planétu, ktorú sme nazvali SOLWINDLAND – slnečno – veterná krajina. Nechýbali v nej ekologické nástroje na získavanie energie z prírody a nie z fosílnych palív. Dúfame, že táto generácia detí bude budovať po takejto skúsenoti čistejší svet .

Mgr. Helena Botková

december 2017