Múzeum v škole

12. decembra 2017

Naša škola spolu s mestom Humenné organizovala pri príležitosti 700.  výročia prvej písomnej  zmienky o meste Humenné školský projekt určený pre žiakov materských škôlok – MÚZEUM  V  ŠKOLE. Cieľom projektu bolo formou netradičných metód vyučovania priblížiť naše dejiny, folklór, vzbudiť záujem o našu minulosť a identitu. Projekt sa konal koncom novembra,keď našu školu navštívilo vyše 100 malých škôlkárov.

Projekt realizovali viacerí učitelia a bol rozdelený do viacerých častí. V úvode sa nám predstavili hostia, tanečný súbor zo SZUŠ Via arto, s krásnym ľudovým tancom. Hneď potom svoje znalosti o našom meste v anglickom jazyku predviedli žiaci VI.A triedy pod vedením pani učiteľky Sinajovej. Po slávnostnom otvorení projektu sa naši škôlkári rozpŕchli do jednotlivých „komnát“ Múzea v škole, ktoré boli zamerané na rôzne oblasti umenia, jazyka a zvykov.

Prierezom hudobného folklóru po vážnu hudbu predviedol škôlkárom pán učiteľ Olekšák spolu s výbornými ľudovými spevákmi spomedzi našich žiakov. Folklór vo výtvarnom umení a tkanie na krosnách ukázala škôlkárom pani učiteľka Jitka Fiľová. Žiaci z V.A triedy spolu s pani učiteľkou Petrou Šedzmákovou porozprávali aj prostredníctvom krátkej ukážky o regionálnych zvykoch a tradíciách v našom regióne. dramatické umenie a kultúrne bohatstvo našich predkov ukázala škôlkárom pani učiteľka Jana Kurilová. A aby sme sa vo veľkom svete nestratili a vedeli aj niečo povedať o sebe a o svojom meste, nechýbali ani základy anglického jazyka s pani učiteľkou Evou Sinajovou.

Projekt pre deti z materských škôlok mal úspech a už teraz sa tešíme na jeho pokračovanie v budúcom školskom roku.

december 2017