Mikuláš si našiel aj nás…

9. decembra 2017

Aj tento týždeň sa na našej škole niesol v duchu rôznych zaujímavých aktivít a podujatí. Ak by ste sa opýtali žiakov I. stupňa, čo im najviac utkvelo v pamäti, myslím, že odpoveď by bola jednoznačná. Áno, aj tento rok nás navštívil. Presne 6. decembra zavítal k našim žiakom a ich pani učiteľkám Mikuláš. Ako po iné roky, aj tentokrát si so sebou zobral svojich anjelských pomocníkov. Predsa len, také množstvo darčekov a dobrôt by sám nezaniesol.

Žiaci túto návštevu očakávali a bolo to na nich vidieť. Hlavy im zdobili mikulášske čiapky, vianočné čelenky, v oblečení vynikala červená. Neprekvapili však len výzorom, ale aj krásnymi básňami a pesničkami, ktoré si spolu s triednymi pani učiteľkami pripravili a nacvičili.

Aj Mikuláš bol tento rok pre žiakov prekvapením. Pretože okrem darčekov a sladkých dobrôt priniesol so sebou aj hudobný nástroj. Najskôr im tento hudobný nástroj, saxofón, predstavil a potom si spolu zaspievali v jeho doprovode pieseň. Deťom sa jeho návšteva páčila a aj Mikuláš odchádzal spokojní, pretože si potvrdil, že máme naozaj šikovných a slušných žiakov.

Veríme, že nás o rok príde navštíviť znova a tešíme sa, čo nám opäť so sebou prinesie.

Mgr. Lenka Jeňová

december 2017