Putujeme za Máriou …

26. októbra 2017

„Ruženec je knihou pre slepých, prostredníctvom neho vidia a rozohrávajú najveľkolepejšiu drámu lásky, akú kedy svet poznal; je to kniha pre jednoduchých, ktorá ich uvádza do tajomstiev a poznávania mnohého presvedčivejšieho, než je vzdelanosť druhých ľudí …“

arcibiskup Fulton Sheen

V mesiaci október si každoročne pripomíname sviatok Ružencovej Panny Márie. Tento rok o to viac, že 13. októbra sme oslávili 100. výročie  zjavenia a posledného zázraku Panny Márie vo Fatime trom deťom – Františkovi, Hyacinte, Lucii.

Aj my sme sa rozhodli osláviť tento sviatok púťou po stopách Panny Márie v našom okolí. So žiakmi V.A, V.B a V.C triedy sme sa vybrali na exkurziu, na ktorú sme sa poriadne pripravovali už počas hodín náboženskej výchovy.

Prvou zastávkou na našej púti bol kostol zasvätený Fatimskej Panne Márii v Čemernom. Práve tam počas svätej omše, ktorú slúžil pán farár Jozef Kozák, nám naši žiaci, Barborka, Tamarka a Tadeáš, zahrali dramatickú scénku o udalostiach zjavenia sa anjela trom deťom vo Fatime. Po svätej omši si deti uctili relikvie Sv. Don Bosca, Sv. Františka a Hyacinty a Sv. Jána Pavla.

Naše putovanie za Máriu pokračovalo cestou do Ružencovej záhrady vo Vyšnej Šebastovej. Práve tam nám pán farár vysvetlil vznik a význam ruženca. Spolu sme si pozreli jednotlivé zobrazenia tajomstiev ruženca. Na záver sme sa pomodlili jeden desiatok za naše rodiny. Naplnení novými  zážitkami sme sa vrátili domov.

Mgr. Gabriela Piatkova

Foto: Mgr. Jitka Fiľová