Deň jablka – deň plný vôní, tvorivosti a zábavy

26. októbra 2017

20. októbra sme oslávili Deň jablka. Základnou myšlienkou tohto dňa je pripomenúť si, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti,  oboznámi sa a množstvom odrôd, ochutnať jedlá i nápoje, ktoré sa z jablka dajú pripraviť. Lekári i odborníci na zdravú výživu zdôrazňujú, že jablko prospieva zdraviu. Povzbudzuje nervový systém, minerálmi a vitamínmi posilňuje organizmus …

Žiaci  1. stupňa oslávili tento deň veselými aktivitami, ktoré pre nich pripravili pani učiteľky 3. ročníka. Po rozhovoroch o význame jabĺčok pre naše zdravie na rannej komunite sme sa rozpŕchli na jednotlivé stanovištia pripravené v triedach a plnili sme jabĺčkové úlohy plné zábavy, súťaží i poučenia. Súťažili sme v triedení farebných „jabĺčok“, skladali sme jablkové puzzle na interaktívnej tabuli, hádzali  jabĺčkové venčeky na cieľ, vyrobili sme si jabĺčkové čelenky, vytvárali sme slová na jabĺčkové slabiky, skladali jabĺčkovú abecedu, tancovali jabĺčkový tanec… Veľmi sa nám páčila ochutnávka jabĺčok, ktoré sme museli zjesť bez pomoci rúk.

Po poriadnom  výkone si všetci pochutnali na voňavom jabĺčku, ktoré bolo nielen zdravé, ale aj vynikajúco chutilo. Veríme, že jabĺčka sa stanú stálou súčasťou našej zdravej desiaty.

Mgr. Romanová, Mgr. Getlíková, Mgr. Gajdošová

október 2017