Možno z nás budú mediálne hviezdy :)

26. februára 2017

Médiá sú všade vôkol nás. Obklopujú nás na každom kroku, ovplyvňujú nás. Dnešný svet si bez nich už ani nevieme predstaviť. Práve preto je veľmi dôležité naučiť sa s nimi žiť tak, aby boli našim sluhom, nie pánom. Ako správne narábať s médiami sa učíme aj na hodinách mediálnej výchovy nielen teoreticky, ale aj prakticky.

Jedným zo spôsobov, ako preniknúť do sveta médií sú aj exkurzie. Tentoraz naši Aprogeňáci zo VII.A triedy navštívili štúdio Humenskej televízie, kde si mohli podrobne obzrieť prácu kameramanov a ich techniku, spôsob prípravy televíznych príspevkov či mapovať prácu moderátoriek. Najväčší úspech však malo samotné štúdio, kde si moderovanie spravodajskej televízie mohli žiaci vyskúšať na vlastnej koži. Niektorým sa veľmi darilo, iní pochopili, že pre nich by bola vhodnejšia prác za kamerou.

Exkurzia mala medzi žiakmi veľký ohlas a ktovie, možno práve z našich Aprogňákov budú raz známi moderátori, kameramani, scénaristi či dramaturgovia …

Mgr. Jitka Fiľová

február 2017