Ďakujeme mestu a Hokejovému klubu Humenného

18. decembra 2016

,,Hurá, už je otvorený !“ takto zneli slová našich žiakov, keď sa dozvedeli, že sa na zimnom štadióne  začalo znovu  korčuľovať.  To však nebola  jediná radostná správa! Druhá nás čakala vtedy, keď sme sa dozvedeli, že my, žiaci 1. stupňa dostávame ponuku od mesta a Hokejového klubu na pravidelné korčuľovanie pod dozorom profesionálnych trénerov. Túto ponuku sme využili nielen my, ale aj viac ako 500 detí nášho mesta. Pohybová aktivita, ktorá sa v poslednej dobe dostáva u mládeže do pozadia dostala  teraz v Humennom zelenú.

Zimný štadión, ktorý prešiel kompletnou generálkou chladiacej technológie,  má aj efektívnejšiu výrobu ľadu. Pozitívom sú aj nové šatne  i nové ozvučenie. Korčuľovanie sa stalo  nielen zábavou a osviežením, ale má veľký význam  pre upevňovanie zdravia a psychického vývoja detí. Rozvíja bystrosť, pohotovosť a odvahu žiaka.

My, žiaci zo Základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom sa  aj touto cestou chceme poďakovať mestu  a Hokejovému klubu Humenného, že nám poskytlo šikovných trénerov, ktorí sa ujali našich žiakov. Pravidelné týždenné korčuľovanie prináša našim žiakom veľkú radosť.

Hneď na prvej hodine si tréneri veľmi profesionálne rozdelili deti do štyroch skupín. Učili  žiakov správne a bezpečne padať a zbaviť sa strachu. Motivovali  slabších žiakov k lepším výkonom. Hodina korčuľovania mala  hravú a zábavnú formu. Ľudský prístup a odborné športové skúsenosti, to všetko nám ponúkajú naši tréneri HK už takmer mesiac.

Ďakujeme!

Mgr. Bibiána Bilšáková